Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FCSB - Sepsi OSK Sf Gheorghe 2-0. Florinel Coman, omul meciului

FCSB - Sepsi OSK Sf Gheorghe 2-0. Florinel Coman, omul meciului

08 Apr 2019   •   23:03

FCSB a învins-o pe ACS Sepsi OSK Sf Gheorghe cu scorul de 2-0 (0-0), luni seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, într-un meci din etapa a patra a fazei play-off a Ligii I de fotbal.

Florinel Coman, intrat la pauză, a fost omul meciului, el obţinând penalty-ul din care Harlem Gnohere a deschis scorul (51), a majorat scorul (59) şi a avut şi o bară în min. 78.

FCSB şi-a creat şi alte ocazii de gol, dar nu a reuşit să le fructifice, portarul Roland Niczuly având o evoluţie foarte bună.

Căpitanul vicecampioanei, Mihai Pintilii, s-a accidentat şi a fost înlocuit după doar 15 minute.

Sepsi OSK nu are nicio victorie în ultimele şase etape, înregistrând două egaluri şi patru eşecuri.

În sezonul regulat, cele două formaţii şi-au împărţit victoriile, FCSB s-a impus cu 2-0 acasă, iar Sepsi OSK a învins cu 4-2 la Sfântu Gheorghe.

FCSB se află la trei puncte de liderul CFR Cluj, înaintea meciului direct de duminică.

FCSB - ACS Sepsi OSK Sf Gheorghe 2-0 (0-0), Arena Naţională - Bucureşti
Au marcat: Eddy Harlem Gnohere (51 - penalty), Florinel Coman (59).
Arbitru: Radu Petrescu; arbitri asistenţi: Radu Adrian Ghinguleac, Mircea Mihail Grigoriu (toţi din Bucureşti); arbitru de rezervă: Eduard Ioniţă (Galaţi)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) - CCA, Marian Ivan (Braşov) - LPF