×

DA, ACCEPT

FC Barcelona, învinsă surprizător de Levante în campionatul Spaniei

02 Noi 2019

Echipa FC Barcelona a fost învinsă în deplasare, cu scorul de 3-1, de formaţia Levante, într-o partidă din campionatul de fotbal al Spaniei, catalanii riscând astfel să piardă fotoliul de lider al clasamentului la finalul etapei a 12-a.

Căpitanul Barcei, Lionel Messi, a deschis scorul în prima repriză (37), în urma unei lovituri de la 11 m, însă gazdele au reuşit să înscrie de trei ori într-un interval de opt minute, în repriza scundă, prin Jose Campana (60), Borja Mayoral (63) şi Nemanja Radoja (68).

În primul meci al etapei, Valencia s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Espanyol Barcelona, prin golurile lui Dani Parejo (69 - penalty) şi Maxi Gomez (80). pentru gazde a marcat Marc Roca (31 penalty).

Tot sâmbătă se mai dispută meciurile Levante - FC Barcelona, FC Sevilla - Atletico Madrid şi Real Madrid - Betis Sevilla, în timp ce duminică sunt programate partidele Valladolid - Mallorca, Villarreal - Athletic Bilbao, Osasuna - Alaves, Celta Vigo - Getafe, Leganes - Eibar şi Granada - Real Sociedad.

Clasament: 1. FC Barcelona, 22 puncte, 2. Real Madrid, 21 puncte, 3. Granada, 20 puncte, 4. Atletico Madrid, 20 puncte, 5. Sevilla, 20 puncte, 6. Real Sociedad, 19 puncte, etc.
AGERPRES

Ultima oră
Alte titluri din: Fotbal international
Ţara Galilor s-a calificat la EURO 2020 Ţara Galilor s-a calificat la EURO 2020
Fotbal: România, ţinută în şah de Irlanda de Nord, în preliminariile Campionatului European Under-21 Fotbal: România, ţinută în şah de Irlanda de Nord, în preliminariile Campionatului European Under-21
Mai multe titluri din: Fotbal international
Antena3.ro „Sunt disperat să-mi găsesc o iubită, dar toate femeile fug de mine când le spun secretul meu din dormitor. Ce Dumnezeu să mai fac?”
Libertatea.ro El e bărbatul care a spulberat ursul în Harghita. Primele declarații
A1.ro Previziune sumbră pentru România! Nu s-a mai întâmplat așa ceva de 100 de ani! Până când va ține...
IncomeMagazine.ro BestJobs: Speranța de angajare a tinerilor a crescut în 2019